O nás

V naší kuchyni jsem už v hrncích a pánvičkách upekli ledasco. Už pár let si tam kuchtíme naše manželské štěstí, pokrmy ze sezónních surovin nejrůznějších chutí a v poslední době jsme si tam umíchali naši úplně první KUCHAŘKU.  Její přípravy nás těšili celý rok a během této doby, během intenzivních osmnácti měsíců, jsme uspořádali nespočet setkání nad báječným jídlem.
  nahled-IMG_0255
Vařili jsme třeba na svatbě, piknikovali s přáteli, chytali ryby s dědečkem a s rodinou oslavili Vánoce. A kromě našich milovaných s námi vše prožili i Martin se Zuzkou, kteří talíře i atmosféru zachytili na klasický film. Kuchařku si můžete zakoupit na našem e-shopu MANŽELÉ V KUCHYNI, kde si kromě ní můžete brzy udělat radost i námi navrženou kolekcí ze dřeva a kuchyňskými zástěrami.
 
IMG_4828
Oba rádi vaříme. A co si uvaříme, rádi jíme. S rodinou. S přáteli. U velkého stolu a otevřených srdcí. A o všem se s vámi rádi dělíme, proto tu narazíte na recepty, postřehy, zážitky z kuchyně, našich cest i života. Možná už chápete, proč právě název Kitchen story. 
 
Píšeme, co nám síly i čas dovolí a pokud se zrovna Jirka nerozhodne dělat vlastní demi-glace a kuchyň tak neobsadí na celý den, vaříme hlavně z toho, co se aktuálně sklízí a dozrává, pokrmy nenáročné na přípravu. To, že se ve většině případů jedná o recepty bez lepku a laktózy, není náhoda. Jirkovi totiž před nedávnem diagnostikovali Crohnovu chorobu. Je nevyzpytatelná, ale díky ní jsme změnili naše uvažování o jídle jako takovém, díky ní si hrajeme a hledáme zdravější alternativy, způsoby, jak připravit jídlo plné chuti. 
 
Vaříme společně a jednotlivé role při tvoření blogu se mezi námi postupně vyjasnily. Témata, recepty i suroviny vybíráme spolu. Já recept nafotím a postarám se tak i o food styling a food decor, Jirka dohlíží na technickou část blogu a texty. A protože se nám od vás dostává neskutečné podpory, od března 2017 jsem na volné noze a věnuji se tak blogu i projektům okolo něj celým svým srdcem i myslí. Kromě blogování například připravuji pro své klienty recepty i videorecepty a pod svou značkou MA•RI STORE vyrábím ručně dělané dřevěné náhrdelníky. 
 
Určitě dejte nám vědět, jak vám chutnalo. Každý pozdrav nás mile potěší.
 
Žijte s chutí a vařte s láskou